تاریخچه ساخت سوله

تاریخچه ساخت سوله

تاریخچه سوله ها چیست و اجزای تشکیل دهنده ی آن کدام است؟ سازه های فلزی از زمان های قدیم به استفاده از آهن های کم کربن یا همان چکش خوارها در میان مردمان رواج داشته است که به وسیله ی آن ها می توانستند انواعی از سازه ها را به اشکال مختلف در آورده و بسازند. استفاده از فولاد با داشتن مزایایی مثل سبک بودن، انعطاف پذیری و کیفیت بالا و … کم کم جای استفاده از آهن های کم کربن را گرفت.

اجزای تشکیل دهنده ی اسکلت های فلزی

اجزای مختلف این اسکلت ها به وسیله ی پیچ و مهره و جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند که ارائه ی گزارشاتی در باره ی تخریب سازه های جوش خورده به دلیل حتی یک اتصال نامناسب و ضعیف در آن ها، باعث شده که ایده ی استفاده از پیچ و مهره در اتصال اجزای تشکیل دهنده ی سوله، روز به روز رواج پیدا کند که همین امر باعث سرعت بخشی به امر نصب و راه اندازی و کاربرد سریع و بهتر انواع سوله ها شده است. مقاومت در برابر خوردگی، نصب و راه اندازی سریع و کم هزینه و داشتمن مقاومت بالا در برابر آتش سوزی ها، از دلایل خوب و موجهی برای گسترش کاربرد اسکلت های پیچ و مهره ای به جای اتصالات جوشکاری شده در سازه های فلزی و سوله ها می باشد.

تاریخچه ی ساخت سوله ها و انواع سازه های فلزی با کاربردهای صنعتی که خود نیز نتیجه ی تحولات و انقلاب صنعتی در کشور های پیشرفته می باشد. پیشینه ای به قدمت تقریبا ۷۰ ساله در ایران دارد.

عواملی مانند نیاز به ایجاد فضاهای بزرگ و به هر برداری از آن ها در عین صرفه جویی در زمان و هزینه ها که توام با دغدغه ی پیشرفت و تحول در ساخت سازه های صنعتی می باشد ، باعث پدید آمدن این ایده در ذهن مهندسین ایرانی مانند سایر کشورها شده است.

اجزای سوله, اسکلت های فلزی, انواع سوله, تاریخچه سوله, دانش سوله, ساخت سوله, سازه های فلزی, سوله, طراحی سوله ها,کاربرد سوله ها
بدون نظر

ارسال دیدگاه