سوله در کرمان

سوله در کرمان_ بافت

ساخت سوله تالار عروسی دو طبقه-دهانه دو طبقه دهانه 40_ارتفاع12 متر_ محل اجرا بافت_کارفرماآقای موسوی 

شهرستان بافت یکی از مرتفع‌ترین و خوش آب وهواترین مناطق استان کرمان و ایران است. این شهرستان در جنوب غربی این استان قرار گرفته و در سال ۱۳۲۸ از شهرستان سیرجان جدا شد و به صورت مستقل در آمد . مرکز این شهرستان شهر بافت است و تا شهر کرمان ۱۵۶کیلومتر فاصله دارد. بافت منطقه‌ای کوهستانی و سردسیر است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵ و تاقبل از جدایی شهرستان‌های رابر و ارزوئیه برابر با ۱۴۵٫۰۱۴ نفر بوده‌است.

براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت فعلی شهرستان بافت ۸۴٬۱۰۳ نفر است. شهرستان بافت توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به عنوان یکی از ۷۰ شهر سالم ایران و یکی از هزار شهر سالم جهان معرفی شده‌است.شهرستان بافت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گردوی کشور است.ارتفاع میانگین مرکزشهرستان یعنی شهر بافت از سطح دریا ۲۲۸۰ متر است که در قسمت‌های شمالی شهر ارتفاع به ۲۳۳۰ متر از سطح دریا هم می‌رسد و بافت از شهرهای مرتفع ایران و بلندترین شهر بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت ایران محسوب می‌شود. ارتفاع در برخی مناطق مسکونی شهرستان بافت تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا نیز می‌رسد. این شهرستان تا سال ۱۳۸۸ شهرهای رابر و ارزوئیه را نیز شامل می‌شده‌است هم چنین در سال‌های پیش از آن نیز مناطقی چون لاله زار و قلعه عسکر نیز از بافت جدا شده بود.

بهترین انواع سوله ها کدامند؟

سوله ها انواع گوناگونی را دارا می باشند که شامل سوله ها یو بی ام، سوله خرپایی و تیر ورقی می باشند. سوله ی خوب و مرغوب به سوله ای گفته می شود که معایب کم تری نسبت به بقیه ی سوله ها داشته و معایب دیگر سوله ها را تا حدودی پوشش دهند.

در میان سوله ها سوله های تیر ورقی به دلیل قدیمی بودن و ساختاری که دارا می باشند معایبی را نیز به دنبال خواهند داشت. سوله های یو بی ام دارای مزایای زیادی می باشند از این مزایا می توان به قیمت به صرفه و صرفه جویی در زمان اشاره کرد  همچنین میزان مقاومت در این نوع سوله بالا می باشد. اما دارای معایبی زیادی هستند که استفاده از آن در ساخت های بزرگ و گسترده را محدود می سازد. ( ساخت سوله )

بهترین انواع سوله ها

با توجه به مطالب گفته شده بهترین انواع سوله ها سوله های خر پایی می باشند چرا که این نوع سوله هیچ گونه معایبی دارا نیست و فاکتور های یک سوله ی عالی را دارا می باشد. سوله های خر پایی در حال  حاضر استفاده ی زیادی را دارا می باشند چرا که می توان از آن ها در انواع سازه ها استفاده نمود.

سوله های خرپایی از قوطی های پروفیل ساخته می شوند و میزان فولاد به کار برده شده در آن ها بسیار کم می باشد به همین دلیل سوله های خر پایی وزن کمی را دارا می باشند اما مقاومت بالایی در مقابل عواملی مانند زلزله و باد و باران شدید دارا می باشند.

قیمت سوله های خرپایی بسیار اقتصادی می باشد و به طور کلی از نظر قیمت و زمان بسیار مقرون به صرفه تر از  سوله های دیگر می بانشد. علاوه بر این ها طراحی در این سوله ها به صورت دلخواه می باشد و زیبایی زیادی دارا می باشد.

این نوع سوله با هر نوع شرایطی قابل اجرا می باشد و گستردگی دهانه ی سوله های خرپایی باعث شده است که در عرصه ی سوله سازی استفاده ای گسترده داشته و در ساخت پروژه های عظیم با کم ترین قیمت مورد استفاده قرار گیرد. این نوع سوله بهترین و به صرفه ترین سوله می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]