انواع سوله

انواع سوله

انواع سوله

سوله و همه چیز درباره آن : سوله ها سازه هایی سرپوشیده و فلزی هستند که از نظر ساخت با سایر سازه هایی که از فلز ساخته می شوند متمایز اند و بیشترین کاربرد آن ها در زمینه های صنعتی می باشد.

سوله و همه چیز درباره آن

کاربرد سوله:

اماکن تفریحی چون شهربازی ها ،اماکن ورزشی چون استخرها ،سوله های دامداری ،سوله های مرغداری ،سردخانه ها ،تعمیرگاه ها ،انبارها ،سوله های کشاورزی ،نمایشگاه ها و حتی موارد پزشکی چون بیمارستانی و دارویی

ساخت و پرداخت این نوع سازه ها با روش ها و طراحی های خاصی صورت می گیرد. طراح قبل از طراحی باید به تمامی موارد اعم از مهم یا غیرمهم توجه لازم را داشته باشد و بادیدی وسیع و کلی دست به طراحی بزند تا در مرحله ی اجرا و نصب مشکلی پیش نیاید.

امروزه استفاده از سوله ها به میزان زیادی فراگیر شده و به دلیل محاسنی که دارد بیش از سایر سازه های فلزی مورد توجه قرار گرفته است.

مزایای سوله:

قابلیت ساخت سازه هایی با ابعاد بزرگ و قابل انعطاف

ساخت سازه هایی با فونداسیون به نسبت سبکتر

وزن پایین این نوع سازه

مقاومت و استحکام بالا در برابر عوملی چون زلزله یا طوفان

امکان استفاده از مصالح مختلف در ساخت سوله

تنوع در شکل ظاهری سازه

طراحی ،ساخت و نصب سازه با سرعت قابل توجهی صورت می گیرد

انواع سوله:

در این میان نوع خاصی از سوله ها ساخته می شوند که به طور قابل ملاحظه ای می توانند تمامی این مزایا را بدون کم و کاستی در خود جای می دهند این نوع از سوله ها دارای قیمت ارزان نسبت به سایرین و استحکام بی نظیری هستند که با سرعت بسیار بالایی ساخته و به مشتری تحویل داده می شوند نام این سوله ها ،سوله های خرپایی می باشند.

این سوله ها با بکارگیری متد روز دنیا توانسته تمامی انتظارات و نیازها را رفع کند و می تواند انتخاب بسیار بجا و مناسبی برای کسانی باشد که قیمت و استحکام سازه به میزان زیادی برایشان حائز اهمیت است.

سوله های یو.بی.ام و سوله های تیرورقی نیز از دیگر انواع سوله ها به شمار می آیند که هر کدام مزایا و معایب مختص خود را دارند مثلا در سوله های تیرورقی می توان قطعات را به سهولت جابه جا نمود اما از لحاظ وزن و قیمت نهایی این نوع سوله ها اصلا به صرفه نیستند و یا سوله های یو.بی.ام که با محدویت هایی در ابعاد دهانه هایشان مواجه هستند.

بدون نظر

ارسال دیدگاه